Ultima oră
Revine Sorin Cârţu în Superligă? "E aici, m-am despărţit de domnia sa acum 15 minute" | VIDEO EXCLUSIV Revine Sorin Cârţu în Superligă? "E aici, m-am despărţit de domnia sa acum 15 minute" | VIDEO EXCLUSIV
Sepsi se desparte de un jucător experimentat. ”Vreau ca la anul să ajung din nou în play-off” Sepsi se desparte de un jucător experimentat. ”Vreau ca la anul să ajung din nou în play-off”
Lovitură în Superliga! Un influent om de afaceri a decis să se împlice Lovitură în Superliga! Un influent om de afaceri a decis să se împlice
Simona Halep s-a retras de la turneul WTA de la Rabat Simona Halep s-a retras de la turneul WTA de la Rabat
VIDEO | Universitatea Craiova - Sepsi 3-2. Oltenii termină sezonul pe podium VIDEO | Universitatea Craiova - Sepsi 3-2. Oltenii termină sezonul pe podium
VIDEO | CFR Cluj - Farul 5-1! Ardelenii s-au distrat cu echipa lui Hagi VIDEO | CFR Cluj - Farul 5-1! Ardelenii s-au distrat cu echipa lui Hagi

VIDEO | AS Roma – Juventus Torino 1-1. Derby-ul rundei din Serie A s-a terminat indecis

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 5 mai 2024
mail-share icon Email

AS Roma a încheiat la egalitate duminică seara, pe teren propriu, scor 1-1, cu gruparea Juventus Torino, în etapa a 35-a din Serie A.

Gazdele au trimis în bară, în minutul 11, prin Rasmus Kristensen, şi au reuşit să deschidă scorul patru minute mai târziu, când a înscris Lukaku. Golul egalizator al oaspeţilor a venit în minutul 31, de la Bremer, iar prima repriză s-a terminat 1-1. După pauză oaspeţii au lovit şi ei bara, prin Federico Chiesa, în minutul 47, însă scorul a rămas cel consemnat la pauză, 1-1.

Juventus are 66 de puncte şi se află pe locul 3 în clasament, iar AS Roma este pe 6, cu 60 de puncte.