Arsenal se desparte de unul dintre cei mai vechi jucători din lot Arsenal se desparte de unul dintre cei mai vechi jucători din lot
Ovidiu Popescu s-a decis! Pleacă de la FCSB şi semnează cu o rivală din Superliga Ovidiu Popescu s-a decis! Pleacă de la FCSB şi semnează cu o rivală din Superliga
Mihai Stoica a făcut anunţul aşteptat de toţi fanii! Când revine FCSB în Ghencea Mihai Stoica a făcut anunţul aşteptat de toţi fanii! Când revine FCSB în Ghencea
Carlos Tevez renunţă la funcţia de antrenor al echipei Independiente Carlos Tevez renunţă la funcţia de antrenor al echipei Independiente
Jucătorul FCSB-ului, cerut cu insistenţă de Marius Şumudică la echipa naţională: „Unul dintre cei mai buni” Jucătorul FCSB-ului, cerut cu insistenţă de Marius Şumudică la echipa naţională: „Unul dintre cei mai buni”
Dan Şucu poate da lovitura pe piaţa transferurilor! De la Rapid, direct în Liga Campionilor Dan Şucu poate da lovitura pe piaţa transferurilor! De la Rapid, direct în Liga Campionilor

VIDEO | Dortmund - Leverkusen 1-1. ”Aspirinele” îşi salvează seria de invincibilitate în minutul 90+7

Bundesliga Publicat de Daian Cutu pe 21 apr 2024
mail-share icon Email

Borussia Dortmund a încheiat la egalitate pe teren propriu, scor 1-1, cu formaţia Bayer Leverkusen, în etapa a 30-a din Bundesliga. Bayer este deja campioana Germaniei în acest sezon.

Pe Signal Iduna Park, Borussia a fost aproape să administreze prima înfrângere stagională „farmaciştilor” de la Bayer Leverkusen.

Niclas Fullkrug a deschis scorul pentru gazde în minutul 81, dar, aşa cum s-a întâmplat destul de des în acest sezon, elevii lui Xabi Alonso au egalat în prelungirile meciului. Josip Stanisic a egalat în minutul 90+7 şi Bayer a scos un egal, al cincilea pentru ea, în Bundesliga.

S-a terminat 1-1, iar Bayer Leverkusen este lider şi campioană a Germaniei, adunând până acum 80 de puncte. Borussia Dortmund este pe locul 5, cu 57 de puncte.