Ultima oră
Mihai Rotaru a răbufnit după Universitatea Craiova - Sepsi: ”Şanse mari să fim campioni!”  | VIDEO EXCLUSIV Mihai Rotaru a răbufnit după Universitatea Craiova - Sepsi: ”Şanse mari să fim campioni!” | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Torino - AC Milan 3-1. ”Diavolii” sunt înfânţi, dar termină pe 2 în Serie A VIDEO | Torino - AC Milan 3-1. ”Diavolii” sunt înfânţi, dar termină pe 2 în Serie A
Alaves - Getafe 1-0. Ianis Hagi a intrat pe teren în minutul 87 la învingători Alaves - Getafe 1-0. Ianis Hagi a intrat pe teren în minutul 87 la învingători
VIDEO | ”Nu am reuşit să ne atingem obiectivul”. Costel Gâlcă schimbă jocul Universităţii Craiova, dar termină cu eşec VIDEO | ”Nu am reuşit să ne atingem obiectivul”. Costel Gâlcă schimbă jocul Universităţii Craiova, dar termină cu eşec
VIDEO | Dan Petrescu s-a enervat la flash-interviuri. ”Voi spuneţi ce vreţi şi ne criticaţi” VIDEO | Dan Petrescu s-a enervat la flash-interviuri. ”Voi spuneţi ce vreţi şi ne criticaţi”
Un important finanţator nu vrea să o vadă pe Corvinul în cupele europene! "Ar fi frumos ca Hunedoara să renunţe" | VIDEO EXCLUSIV Un important finanţator nu vrea să o vadă pe Corvinul în cupele europene! "Ar fi frumos ca Hunedoara să renunţe" | VIDEO EXCLUSIV

AC Milan şi Genoa au oferit o remiză plină de goluri în Serie A

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 5 mai 2024
mail-share icon Email

AC Milan a încheiat la egalitate pe teren propriu, scor 3-3, cu gruparea Genoa, în etapa a 35-a din Serie A.

Genoa a deschis scorul la Milano, în minutul 5, prin Mateo Retegui, iar gazdele au egalat abia în finalul primei reprize, prin Alessandro Florenzi, în minutul 45. Caleb Ekuban i-a adus din nou în avantaj pe oaspeţi, în minutul 49, şi milanezii au avut din nou de aşteptat golul egalizator, care a căzut în minutul 72, autor fiind Matteo Gabbia.

După numai trei minute gazdele au trecut pentru prima oară în avantaj. Pulisic a centrat şi Giroud a înscris din careu. 3-2 pentru Milan, care a avut în Sportiello un înger păzitor trei minute mai târziu, când portarul rossonerilor a intervenit la Ekuban. Totuşi, egalarea a venit în minutul 87. Thorsby a centrat din careu, Tomori şi Malick Thiaw s-au duelat cu Retegui şi Thiaw a marcat în propria poartă.

S-a încheiat 3-3 şi AC Milan are 71 de puncte, cu care ocupă poziţia secundă în clasament, în timp ce Genoa este pe 12, cu 43 de puncte.